לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

מחזור ופוריות

 
מחזור האשה בראיית הרפואה הסינית    

סקירת השלבים השונים המרכיבים את מחזור האשה, מבחינת הפיזיולוגיה המערבית ומנקודת המבט של הרפואה הסינית.

 
דיסמנוריאה (כאבי מחזור) בראיה סינית מזרחית     שחלה

מה אומרת הרפואה הסינית על כאבים הקשורים למחזור? הסיבות והאבחנות האפשריות מופיעות במאמר זה, וכן סימפטומים, מראה הלשון והדופק האופייניים לכל אחת מהאבחנות. לכל אבחנה מוצעת אסטרטגית טיפול ונקודות מומלצות.

 
בעיות פוריות – אבחנה וטיפול: רפואה סינית ומערבית     שלבים בהיריון

כ 15% מהזוגות סובלים מבעיות פריון. הסיבות לאי-פריון מתחלקות במידה שווה, פחות או יותר, בין גברים ונשים. מבחינה מערבית, ישנה סדרה של דברים שצריך לבדוק, בגבר ו/או באשה, כשמחפשים את מקור הבעיה. מבחינה סינית, יש כמה אבחנות אפשריות. במאמר יוצגו הסימפטומים, אבחנת לשון ודופק, אסטרטגיות הטיפול המומלצות בשיאצו ושילובים עם שיטות טיפול אחרות.

 
מתח קדם וויסתי (PMS) בראייה סינית     מחזור האישה

מתח קדם ווסתי, בראיית הרפואה הסינית, יכול לנבוע ממתח נפשי, להיות תוצר של תזונה לא מתאימה, עבודת יתר ופעילות מינית עודפת. סטגנציה של צ´י הכבד, אש וליחה עולים למעלה, חסר דם בכבד, חסר יין בכבד ובכליות או חסר יאנג בטחול ובכליות. במאמר זה מוצגים הסימפטומים האופייניים לכל מצב, עקרונות הטיפול ונקודות מומלצות.

 
מטרוראגיה ומנוראגיה     רחם

מנוראגיה היא דימום ווסתי רב, ומטרוראגיה היא דימום שלא בזמן הווסת. שתי הפרעות אלו יידונו במאמר זה. בין הסיבות האפשריות למצבים אלו מונה הרפואה הסינית מתח נפשי, עבודת יתר ופעילות מינית עודפת, מחלה כרונית ומאמץ יתר והולדה. מוצגות 7 אפשרויות לאבחנה מבדלת במקרים אלו, כולל סימפטומים אופייניים, קווים מנחים לטיפול ונקודות מומלצות.

 
רפואה סינית ובעיות פוריות - טיפול בפורמולות צמחים סיניות     פורמולת צמחים

במאמר זה מובאות פורמולות לטיפול בבעיות פוריות. הפורמולות ממוינות לפי תפקידן. עבור כל פורמולה מופיע פירוט של התפקיד, אינדיקציות לשימוש, והתוויות נגד, אם קיימות.

 
בעיות פריון בראי הרפואה הסינית    

זוגות רבים מתקשים להיכנס להריון ולהביא ילדים לעולם. התופעה נפוצה ונראה שמחמירה משנה לשנה. מדווח על 30% מהזוגות ויותר שמתקשים להיכנס להיריון בשנה הראשונה לנישואים. כתבה זו מתייחסת לבעיות הפוריות השונות בראיה מערבית והרפואה הסינית.

 
בדיקת הקשר בין Sublingual vein גדוש לתסמונת PMS     מחקר וסקרנות

מחקרן של יסמין דרורי ואסינה ארדר הבוחן את הקשר בין גודש בוריד התת לשוני לתסמונת קדם וויסתית. המאמר סוקר היבטים גינקולוגים של מחזור האישה ומאושש במידה רבה את ההנחה הסינית לגבי קשר בין בדיקת הלשון לסטגנציה של צ'י ודם במצבים גינקולוגיים אילו. אל המאמר מצורף קישור לעבודת המחקר המלאה.

 
הגישה הסינית לבעיות פוריות בגבר    

מאמר זה עוסק באי הפוריות של הגבר מנקודת מבט מערבית וסינית, ושם דגש על הגישה המשלבת ביניהן. פיתוחי הטכנולוגיה המתקדמים נותנים מענה לרוב הגברים הסובלים מאי פוריות, אולם הם אינם פותרים את הבעיה הראשונית, אלא רק עוקפים אותה. הרפואה הסינית, לעומת זאת, שמה דגש על הגורמים הפנימיים לאי הפוריות ועל טיפול במקור הבעיה. המאמר מנסה לעזור בהחלטה מתי עדיף לבחור בפתרון המהיר והיעיל של הרפואה המערבית, ומתי כדאי לבחור בגישת הטיפול העמוק והכוללני של הרפואה הסינית.

 
מכעס ליצירתיות - גישות משולבות להתייחסות לתסמונת הקדם ויסתית     חמש הפאזות בכף הרגל

מאמר זה דן ביתרונות שבחיבור בין הרפואה הסינית לרפלקסולוגיה ומתמקד באבחון סיבותיה הראשוניות של התסמונת הקדם ויסתית והטיפול בה. הרפלקסולוגיה היא כלי עזר למטפל ברפואה סינית ובשיאצו - טווינא הן בהיבט האבחוני והן בהיבט הטיפולי. המאמר מתמקד בפאזת העץ והשפעות הסביבה על הכבד.

 
הטיפול בשיאצו לנשים עם הפרעות במתן שתן    

אי נקיטת שתן הנו מצב של איבוד שתן בלתי רצוני, אשר יכול להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים מבחינה פיזית, נפשית, חברתית וכלכלית. עבודת שטח זו סוקרת את תופעת דליפת השתן מנקודת ראות מערבית וסינית ומציגה תיעוד טיפולי מפורט על שלוש נשים עם בעיות דומות.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2017 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז