לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

הריון ומיילדות

 
הריון – מבט הרפואה הסינית והמערבית    

הריון נחשב למצב ייני, המאופיין בעודף ליחה וחוסר צ´י. מבחינה מערבית, אנו מבחינים, בין השאר, באגירת נוזלים, עליה ברמת הכולסטרול וירידה בלחץ הדם. במאמר זה נסקור את הקורלציות בין הראיה הסינית את המצבים והתהליכים המאפיינים הריון, לבין התופעות הנצפות מבחינת הרפואה המערבית ונראה איך ניתן לתרגם את התופעות ה´מערביות´, לשפתה של הרפואה הסינית.

 
בחילות בהריון בגישה טיפולית של הרפואה הסינית    

בחילות והקאות הנן תלונות שכיחות במהלך ההריון ומעריכים שהן מופיעות ב- 50% עד 90% מהנשים בהריון. עבור חלק מהנשים, הדבר כרוך בסבל יום יומי. ברפואה המערבית ממליצים על ארוחות קטנות במשך היום הכוללות יותר פחמימות ופחות שומנים, וכן תוספת של ברזל, ולאחרונה גם מדברים על ג´ינג´ר ופירידוקסין. יש לזכור, כי מנקודת ראות מערבית לא ידועה הסיבה לתופעה. נתמקד, על כן, בגישה הסינית לתופעה, כולל המלצות תזונתיות והמלצות לטיפול בעזרת צמחים.

 
מחלות הריון - רפואה סינית ומערבית (חלק א')     הריון סמסטר ראשון

המאמר על מחלות הריון מורכב משלשה חלקים. במאמרים אלו נפרט אספקטים מערביים וסינים לגבי המחלות השכיחות בהריון, ונציע פורמולות צמחים אפשריות לטיפול בכל מצב. החלק הראשון ידבר על אבחנה על פי רפואה סינית בהריון, בחילות בהריון, כאבי בטן בזמן הריון ואי-שקט עוברי.

 
מחלות הריון - רפואה סינית ומערבית (חלק ג´)     הריון סמסטר שלישי

המאמר על מחלות הריון מורכב משלשה חלקים. במאמרים אלו נפרט אספקטים מערביים וסינים לגבי המחלות השכיחות בהריון, ונציע פורמולות צמחים אפשריות לטיפול בכל מצב. חלק ג´ מדבר על בצקות בזמן הריון, רעלת הריון, הריון אקטופי.

 
צמחים ברפואה סינית ההאסורים לשימוש בהריון     הריון סמסטר ראשון

שמות צמחים האסורים לשימוש בהריון, מסווגים לפי תפקודיהם (מבחינת הרפואה הסינית, כמובן). לגבי כל צמח, מפורטות תכונותיו האנרגטיות.

 
צמחים שיש להיזהר בשימוש בהם בזמן בהריון     הריון סמסטר שני

שמות הצמחים מסווגים לפי תפקודיהם (מבחינת הרפואה הסינית, כמובן). לגבי כל צמח, מופיע ציון תכונותיו האנרגטיות.

 
דיון על צמחים מהרפואה הסינית האסורים בהריון     הריון סמסטר שלישי

דיון על העקרונות העומדים מאחורי הצמחים האסורים בהריון. רובם משתייכים לאחת משתי הקטגוריות: רעילים, או צמחים הגורמים לשיבוש במצב חוסר האיזון הטבעי המתקיים בהריון. התייחסות לקבוצות צמחים מסוימות, וכן לסוגי טיפולים האסורים בהריון.

 
כאבי גב וכירופרקטיקה בהריון     התקדמות ההריון משפיעה על הגב

כאבי גב הם תופעה נפוצה בזמן ההריון. לרוב, כאבי הגב בזמן ההריון יהיו ממוקדים בגב התחתון, ויתגברו בעקבות הליכה או עמידה. השערות שונות המנסות להסביר את תופעת כאבי הגב בהריון מובאות במאמר זה, כמו גם כמה כללי זהירות לטיפול.

 
היפוך עובר ממנח עכוז     נקודה להיפוך עובר

כ 3-4% מהילדים נמצאים במנח עכוז טרם הלידה. כיום מקובל לבצע ניתוח קיסרי במקרה שלא הושג היפוך עובר. הרפואה הסינית נותנת מענה יעיל וכמעט חסר סיכונים לביצוע ההיפוך. מאמר זה מפרט את הסיבות למנח עכוז, התהליכים המבוצעים על ידי רופא, שיטות שונות להיפוך בעזרת כלים מתוך הרפואה הסינית ואמדן הסיכונים והסיכויים.

 
יין ויאנג בחדר הלידה     תינוק נולד

הליך הלידה יכול לעבור כחוויה מיוחדת אך לעתים גם כחוויה טראומטית. אפרת קרני מתארת במאמרה מספר חוויות בהן הליך הלידה התקצר בשעות רבות וכאב הצירים הוקל משמעותית באמצעות שיאצו, אקופרסורה ודיקור סיני במהלך הלידה ולפניה. המאמר כולל הנחיות מפורטות לכל מי שעוסק בתחום ליווי הלידה או מעוניין לרכוש ידע זה.

 
הטיפול בשיאצו לנשים עם כאבי גב בהריון    

כאבי גב בהריון הם תופעה שכיחה. במחקרים שונים דווח על 41% - 48% מהנשים ההרות כסובלות מכאבי גב. התופעה מוסברת במנגנונים שונים. עבודה זו מתייחסת להיבטים המערביים והסיניים של תופעת ההריון ככלל ובעיית כאבי הגב בפרט ומציגה דרכי התמודדות יעילים עם הבעיה. לעבודה מצורף פרק המתעד בפירוט מהלך טיפול שיאצו בנשים עם בעיה זו.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2017 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז