שיאצו במחול היא אמנות ישראלית מקורית, המבוססת על עקרונות הטיפול והתנועה של עולם הריפוי המזרחי. עקרונות הזרימה, המגע והמעברים סביב המטופל מתורגמים לתנועות מחול ססגוני ושונה מכל מה שראיתם. זוהי דרך להשתפר כמטפל ובו זמנית לתת ביטוי לאמנות וליצירתיות שלנו בעולם השיאצו.
מאת: צוות השיאצו במחול של תמורות

שיאצו במחול (או בשמו הקודם – שיאצו אמנותי) היא אמנות ישראלית מקורית המבוססת על עקרונות הטיפול והתנועה של עולם הריפוי המזרחי. השיאצו היא גישה טיפולית, אך הטיפול הוא בשניים. גם המטפל לוקח חלק בתהליך הריפוי שעובר המטופל וגם הוא זוכה לשיפור מצבו האנרגטי. בשיאצו במחול אנו הופכים את הדינאמיקה למשולשת: יש את המטופל, יש את המטפל ויש את הצופה.

עקרונות הזרימה, המגע והמעברים סביב המטופל מתורגמים לתנועות מחול ססגוני ושונה מכל מה שראיתם. התנועות מותאמות לא רק לקצב נשימת המטופל ולדופק המטפל אלא גם לחושי הראיה של הצופה. הן נעשות מודגשות יותר, רחבות יותר, שומרות על הרכות הזורמת אך בו בעת גם מתחדדות.
כאן לא רק המטופל אלא גם הצופה עוברים חווית עונג והתפתחות.

בקטע זה אנו צופים בריקוד הפתיחה שבהופעה שבוצעה בסוזן דלל על ידי להקת שיאצו במחול של תמורות:
מוזיקה: לפי 1942 של Vangelis .
יובל ועוד קצת עברו מאז פליטי אירופה נגררים אל חוף חדש. מקבליהם טוענים עצמם באנרגיה ומתחילים להעביר אותה אל הניצולים. יחד הם שואפים לצור חברה בה ההבדל בין הנותן למקבל מטושטש. הרמוניה של יין ויאנג.
הסיום במגן דוד כחול לבן מרמז על הפכים משלימים: היאנג, הפונה מעלה אל השמיים, הרוח, הנתינה, והיין, הפונה אל האדמה, החומר, הקבלה. יחד הם יוצרים אחדות וזרימה.

במאמר הבא אנו מביאים את סיפורה של ההופעה בסוזן דלל