פינת המתכונים של תמורות מבוססת על מסורת ארוכת שנים של ארוחות גורמה המוכנות על ידי צוות התלמידים והמדריכים, מדי שבוע, במסגרת לימודי השיאצו בתמורות. לכל מתכון מצורפת הערה על האנרגטיקה של מרכיביו והאנרגטיקה הכללית שלו, דבר שיכול לאפשר העשרה והתאמה, הן לסוג הטעמים והן לסוג הצרכים של כל סועד.
מאת: השפים של תמורות

הפינה הקולינארית של תמורות מציעה שפע מתכונים. רובם מבוססים על מסורת ארוכת שנים של ארוחות הגורמה שצוות ההדרכה והתלמידים נוהגים להכין מדי שבוע בקורסים בשיאצו. המתכונים נבחרו לא על פי ערכם התזונתי אלא על פי טעמם הערב, אך בו בעת, נעשה מאמץ לצמצם את הצורך והתלות במוצרי מזון שלא מומלץ להרבות מהם כמו חומרים מלאכותיים, תבלינים סינתטיים וכו´.

לכל מתכון מצורפת הערה על האנרגטיקה של מרכיביו והאנרגטיקה הכללית שלו. הערות אילו עשויות לסייע למטפלים ולמטופלים לבחור אופציות בישול מעולות המתאימות לסוג הבעיה הקיימת.
כמעט כל המתכונים מותאמים לשומרי כשרות וצמחונים, אך באותם מקרים שהמתכון המקורי אינו כך, סעיף קטן בסוף המתכון מציין את האפשרות האלטרנטיבית.
מאידך, כמו שברנארד שואו אמר, ´מין הוא תחליף עלוב לאוכל´. אז מי שחושש לנפש ילדיו וסולד מהתבטאות על מין, אולי מוטב שירחיק את ילדיו ממתכונים לא מוסריים אילו...

מי שרוצה להציג מתכון מעל דפי האתר, מוזמן לשלוח אותו באותו פורמט בו הוצגו שאר המתכונים, ומוזמן לשלוח גם תמונה. כמובן שינתן קרדיט על שמו (מרק ציפורה ופשטידת ירחמיאל...)

בשלב זה אנו מחלקים את המתכונים לפי המדורים הבאים:

מרקים
מאפים ותבשילים
אוכל יפאני
קינוחים
פסטות ובצקים

(ובהמשך יתווספו גם סלטים)

אנו ממשיכים להרחיב את ספרית מתכונים שלנו, עם אינדקס לפי מרכיבים, התאמה לאירועים ואנרגטיקה.

בתאבון ובכיף!

לכל פניה בנושא לימודים או אחר צרו קשר
חומר זה מוגש כשירות ע"י צוות ההדרכה של תמורות. © Tmurot
חומר זה אינו מהווה המלצה או הנחייה רפואית והוא נועד לשירות המטפלים והרופאים ולידע כללי בלבד.