ללמוד מקצוע שבאמת אוהבים ולהתפרנס בכבוד – האם יש באמת דבר כזה?

///ללמוד מקצוע שבאמת אוהבים ולהתפרנס בכבוד – האם יש באמת דבר כזה?

ללמוד מקצוע שבאמת אוהבים ולהתפרנס בכבוד - האם יש באמת דבר כזה?

בעולם שבו נדמה שכולם רודפים אחרי הכסף ואחרי כל מה שנוצץ, נדמה שכבר לא ניתן לעסוק במקצוע שבאמת אוהבים, ובאמת עושה טוב לאנשים אחרים ולהתפרנס בכבוד. יצאנו לבדוק האם בשנת 2021 עדיין אפשר לעזור לאנשים בצורה הישירה והאישית ביותר.

ניר עמיר הוא מרצה בכיר וממייסדי מכללת תמורות שבה לומדים רפואה משלימה ורפואה סינית, שאלתי אותו האם לדעתו הוא עשה את הבחירה הנכונה לקריירה ולחיים כאשר בחר במקצוע זה?  

"בתור אדם שעוסק בתחומי עניין מגוונים – ממורה ועד רופא "מערבי במרפאת ילדים" הוא אומר, "אני סבור שהנושא המרתק והמופלא ביותר בעולם הוא תחום הרפואה הסינית. ניתן לומר שתחום זה 'פלש' לכל נושא שאני עוסק בו בחיי, החל מחיי הפרטיים (בשמירה על בריאות משפחתי למשל), המשך במעורבות הקהילתית (אם לילדים עם צרכים מיוחדים ואם במעורבותי ברפואת גדוד המילואים שלי) ודרך כל תחום נוסף שעניין אותו בהמשך. 

הרפואה הסינית פורצת את גבולות המחשבה ומאפשרת דרכי טיפול יצירתיות שלעתים משלימות את הרפואה הקונבנציונלית ולעתים להיפך, כלומר הרפואה הקונבנציונלית משלימה אותם. הרפואה הסינית מאפשרת לך להיות חוקר ובלש, סוג של ד"ר האוס, למי שמכיר, ולהגיע לשורשי הבעיה."

הכל טוב ויפה, אבל אפשר באמת להרוויח במקצוע הזה כסף?

"האם כל מי שלומד עריכת דין ימצא עבודה מספקת ורווחית במקצוע? גם כאן הפערים גדולים. בוגר מכללה מוכרת וטובה יהיה מבוקש בקופות החולים השונות ובמסגרות רפואיות אחרות. עבודה במסגרת ציבורית תמיד מניפה את הרפואה הפרטית (תשאלו את הרופאים שעובדים בבית החולים ואחר כך הולכים למרפאה הפרטית שלהם…).  אציין כי בוגרי מכללת תמורות נחשבים למטפלים המבוקשים ביותר וכי כל בוגר תמורות שרוצה לעבוד במסגרת ציבורית, כמעט תמיד מתקבל לעבודה (אפילו בימי הקורונה) וזאת הן בזכות ההכשרה המקיפה שהבוגרים קיבלו והן בזכות מערכת ההשמה המקצועית שמלווה את הבוגרים גם הרבה אחרי סיום הלימודים."

עוד נחזור לעמיר. אבל לפני שאני קופץ למסקנות, רציתי לבדוק עם אנשים נוספים את העניין. פגשתי את גלי בן ארי, בוגרת שלמדה במכללה, וניסיתי להבין ממנה האם זה אמיתי. גלי למדה למדה רפואה סינית בתמורות. היא גרה בתל אביב והיום יש לה קליניקה משלה בעיר. לפניה הלימודים בתמורות היא עשתה תואר ראשון ושני בכימיה תרופתית – עבדה בחברת תרופות אבל הרגישה שהיא לא מממשת את הייעוד שלה. "חיפשתי מקצוע שבו אוכל לממש את הייעוד שלי. נתקלתי במודעה של לימודי רפואה סינית שמאוד עניינה אותי, עשיתי סקר שוק של מכללות – ומיד היה חיבור עם תמורות"

האם לדעתך עשית בחירה נכונה לקריירה ומה את אוהבת בתחום?  

"עשיתי בחירה נהדרת. אני מרגישה שאני מגשימה את הפוטנציאל והייעוד שלי כל יום מחדש. אני עוזרת לאנשים להתאזן באופן כללי, להרגיש יותר טוב בכל תחומי החיים, ובפרט אני עוסקת בקליניקה בתחום הריון ופריון. יש בזה המון סיפוק והצלחה."

ואת מרגישה שהבחירה במכללת תמורות הייתה נכונה?  

"כן לגמרי – חיפשה מקום שאני יתחבר אליו ושיהיה טוב ללמוד בו. היה לי חיבור טוב עם המכללה כבר מהפגישה הראשונה, היה לי חשוב שהרמה תהיה גבוה ושהמורים יהיו מקצועיים. ואני יכולה להגיד שהמורים בתמורות מאוד מקצועיים, מכל קשת המטפלים שיש בארץ, וכל אחד מלמד את הדרך והשיטה הייחודית שלו. זה ממש תענוג ללמוד מכל אחד מהם. תמורות זה בית ספר שהיה בשבילי כמו בית – כיף להגיע לשם ולבלות ימים שלמים של לימודים, אווירה משפחתית וכייפית ושמחה.

ואת מצליחה להרוויח כסף מהקליניקה?

"בוודאי. היום אני עובדת רק בקליניקה ואני מתפרנסת מזה יפה מאוד, הקליניקה שלי במקום מאוד טוב. אין מצב כזה שאין מטופלים, כל הזמן בצמיחה וגדילה. 

מה היית ממליצה למישהו כמוני שמתלבט מה ללמוד ואיפה?

אני חושבת שבכל דבר בחיים הכי חשוב זה להיות קשוב ללב שלך. אז באמת שאנשים יהיו קשובים לעצמם – וכל התשובות מגיעות מבפנים. כמו שאני הגעתי לתמורות ומיד הרגשתי שמתאים לי ללמוד שם. באמת נהנתי בכל שנות הלימודים שם, בזכות זה הגעתי למה שהגעתי היום. באמת כזה מדויק – כשאדם מגיע למקצוע שמדוייק לו – מפה יכולים לצמוח רק דברים. מי שמתלבט אם התחום מתאים לו או לה – ממליצה ללכת ולבחון את התחום בתור מטופל.

רוצה לבחון את הדרך שלך לקריירה חדשה – התקשרו עכשיו 

ת“א: 077-8050088
חיפה: 077-8045245