שיאצו במכללת תמורות

מסלול לימודי שיאצו בתמורות הוא המקיף, המקצועי והוותיק ביותר בארץ מ-1988. למעשה, תמורות ידועה בזכות לימודי השיאצו המקיפים והאיכותיים שלה ובזכות המטפלים המקצועיים שהכשירה במשך השנים. לימודי שיאצו כוללים התמחות קלינית ומתקיים מעקב אישי על עשרות טיפולים. הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות וכל תלמיד זוכה לחניכה אישית. כבר במהלך ההכשרה תלמידים מתחילים להשתלב ולטפל במוסדות שונים.

בואו להרוויח שנה, ההרשמה לסמסטר אביב בעיצומה,

עד 5% הנחה בהרשמה מוקדמת!

מוזמנים לימים פתוחים לייעוץ ולהכוונה

מנהל אקדמי – ד"ר ניר עמיר

פרטים ללימודי שיאצו

 • אפשרות ללימודי ערב או בוקר
 • המכללה הוותיקה בישראל ללימודי שיאצו וטווינא – משנת 1988
 • הנרשמים למסלול לימודי השיאצו טווינא זוכים למלגה מלאה לקורס תזונה ותוספי מזון
 • מלגה זו מאפשרת לסטודנט לתת המלצות תזונה ברמה הגבוהה ביותר
 • שילוב הרמוני בין רפואה סינית לרפואה מערבית
 • צוות המרצים הוותיק והמקצועי בישראל בניהולו האקדמי של ד”ר ניר עמיר – רופא וגם מומחה בשיאצו 27 שנים
 • המסלול כולל גם הכשרה בטווינא
 • יחס אישי ולימודים בכיתות קטנות
 • תוכנית הלימודים הרחבה והמקיפה בישראל
 • התמחות קלינית שמתחילה כבר בשנה השנייה
 • אפשרות להשתלמות בסין בטווינא
 • המטפלים המבוקשים ביותר בקופות החולים ובמרפאות
 • מחלקת השמת בוגרים עומדת לרשות התלמידים

השמת בוגרים בשיתוף עם "מכבי טבעי"
maccabitivi_process

מהו שיאצו?

שיאצו היא שיטת טיפול וריפוי יפנית אשר שואבת את מקורותיה מהרפואה הסינית. הרפואה הסינית היא הרפואה העתיקה אשר ממנה ינקו תרבויות רבות את תורות הריפוי שלהן. הטיפול בשיאצו - בתרגום מיפנית: שי = אצבע, אצו = לחץ - כולל לחיצות באמצעות האצבעות (וכן עם כפות הידיים והמרפקים) על נקודות איזון בגוף, כיפוף ומתיחה של איברים ומניפולציות עדינות, כל אלה במטרה להניע, לנתב ולחזק את הצ´י שפירושו – האנרגיה בגופנו. חשוב לציין שבשיטת הטיפול בשיאצו אין המטפל מפעיל כוח אלא עושה שימוש במשקל גופו. הטיפול מתבצע על בגדים נוחים. השיאצו יעיל בעיקר למניעת התפתחות של מחלות ומחזק את המערכת החיסונית בגופנו. יחד עם זאת יעילותו נמדדת גם בטיפול בהפרעות מתמשכות כמו כאבי ראש, כאבי גב, בעיות עיכול, מתחים ועוד. מרכיב חשוב של הטיפול הוא חינוך המטופל לשיפור המודעות הגופנית. הטיפול בשיאצו על כל זרמיו מהווה את השיטה הפופולארית ביותר בתחום לימודי המגע בשל היותו שיטה יעילה עם תוצאות מוכחות.

shiatsu_kvuza600

מסלול לימודי שיאצו בתמורות שונה מכל מסלול לימודים אחר בהיבטים הבאים:

תוכנית ההכשרה
מגוון שיטות הטיפול המקובלות בשיאצו מאפשר לבוגר בית הספר להתאים את שיטת הטיפול המתאימה ביותר לאופיו, אישיותו וצרכיו של המטופל. היקף השעות הגדול ביותר בתכנית מאפשר העמקה בכל שיטה, כאשר כל שנה עומדת בפני עצמה בדרגת ההכשרה, ובכך יכול המטפל לבחור את אחת מההסמכות הבאות: דרגת מטפל, דרגת מטפל מוסמך ודרגת מטפל בכיר. רכישת כלים מעשיים והתפתחות רוחנית משולבת בתוכנית הלימודים.

ניסיון קליני
הסטודנטים בתמורות מתחילים את הכשרתם הקלינית במהלך שנת הלימודים השנייה. מעקב אישי על עשרות טיפולים, דיונים ותרגולים קליניים, מתחילים כבר בשלבים מוקדמים של הלימודים. סמסטר שלם מהשנה השלישית מוקדש להכשרה קלינית מעשית על עשרות מטופלים, הכוללת טיפול מונחה במטופלים, עבודה משולבת עם מטפלים בדיקור וצמחים, דיונים קליניים, העברת סמינרים וגיבוש הכלים לעבודה עצמאית.

גישה משולבת
מסלול לימודי שיאצו בתמורות מבטיח אינטגרציה מלאה בין הגישה האבחנתית הסינית לגישה הרפואית המערבית. הלימודים מתקיימים כיחידת לימוד אחת אינטגרטיבית ללא הפרדה בימי הלימוד. כך יכול המטפל בעתיד ליצור התאמת טיפול איכותית ומדויקת.

כיתות קטנות
תמורות מתחייבת למספר קטן של תלמידים בכל כיתה. כל תחומי הלימוד השונים (רפואה מערבית, רפואה סינית ועבודה מעשית) מועברים במסגרת הפנימית של הכיתה, לרבות שעורי תרגול וחזרה. בכל שיעור נוכחים שני מורים וצוות מדריכים (מדריך על כל 2-3 מטפלים!), דבר המבטיח מעקב ותמיכה מלאה בלומד (כך שכל כיתה הופכת לבית ספר קטן).

רמת ההוראה
צוות ההוראה בתמורות בתחום לימודי שיאצו הוא הוותיק והמנוסה בארץ (מאז 1988). כל מורה עובר בהכשרתו קורס הדרכה מקיף ומספר שנות חפיפה עם מורים בכירים. צוות המדריכים ותומכי ההוראה עוברים הכשרה ספציפית. מערכת פיקוח אישית מבטיחה שכל מורה יכיל כל תלמיד וידאג לצרכיו ולקידומו.

נפח שעות לימוד
נפח שעות הלימוד בכל שנה הוא הגדול ביותר בישראל ומהגדולים בעולם ומכיל 500 ש”ל ובסה”כ 1500 ש”ל במסלול התלת שנתי. את תוכנית הלימודים מלווה צוות הדרכה ותיק ומנוסה, ספרי לימוד מסודרים ואתר אינטרנט איכותי התומך בתוכנית הלימודים. תכנית לימודים זו היא הגדולה ביותר (אך לא היקרה ביותר) וגם היחידה המכשירה את המטפל בכל תחומי המגע העיקריים שעל פי הגישה הסינית.

מחלקת השמה
מחלקת השמה של הבוגרים מסייעת לתלמיד המסיים ומקשרת בינו לבין כוח אדם בקופות החולים ומרכזי הספא, וזאת מאחר שהכשרתו כמטפל בשיאצו או בטווינא לדרגת מומחה מאפשרת לעבוד בכל קופות החולים, בתי החולים וכו´. בוגרי תמורות מבוקשים מאד ע”י רכזי כוח האדם בשל איכותם והיקף הכשרתם.

איכות ואווירה
מעבר לכל – אווירת הבית המשפחתית של תמורות, על צוות המורים והמדריכים, צוות המזכירות התומך והמלווה והשאיפה למצוינות.

תנאי קבלה

 • ראיון קבלה
 • הצהרת בריאות
 • בחודש הראשון ללימודים ניתן להפסיקם מכל סיבה שהיא עם החזר שכר הלימוד למעט עלות החודש הראשון

הערה: מסלול לימודי שיאצו מהווה חלק מהתוכנית למסלול ההכשרה ברפואה סינית דיקור וצמחי מרפא.

שיאצו – מאמרים נבחרים לעיון:
שיאצו
מהו שיאצו
מטפל שיאצו טוב
תהליך הלימוד החושי בשיאצו

שיאצו ככלי טיפולי ותרומתו לקהילה
שיאצו והזיכרון הטיפולי
התפקידים והשימושים של יד האם בטיפולי שיאצו
יסודות הטיפול בשיאצו
הגישה לכאבי בטן ותסמונת המעי הרגיז למטפלי טווינא ושיאצו מתקדמים
מסלול השלמה למטפלי שיאצו

למידע כללי:
למידע אודות מסלול לימודי טווינא בתמורות (חלק ממסלול לימודי המגע)
למידע אודות קורס עיסוי בתמורות