תיאור חוויותיה של מורה בכירה בצ'י קונג ומרפאה סינית במרפאה ייחודית בסין המתמחה בטיפול במחלות כרוניות קשות. התיאור מציג מקרים של נשים חולות סרטן וגישה טיפולית לא תרופתית בהן. סיפור ההשתלמות בסין מתואר כרצף של חוויות והתנסות במרכז ההדרכה והטיפולים של מסטר צ'אן לוק, המטפל באלפי אנשים מידי חודש.

מאת: רוני ויסמן

בחודש ספטמבר האחרון, לקראת פתיחתו של קורס נוסף לצ'י-קונג בתמורות, יצרה עימי קשר, בחורה בת 28. בשיחתנו הראשונה, סיפרה לי שזמן קצר לפני כן, חזרה מריטריט בן 25 יום בסין, לשם נסעה על מנת למצוא מזור למחלת הסרטן המתקדם שהתגלתה אצלה בתחילת אותה שנה. עוד הוסיפה כי לאחר אשפוז ארוך, טיפול כימותראפי אגרסיבי, והגעתה לנקודה בה נאמר לה ולבני משפחתה על ידי הרופאים בישראל: " שכל מה שניתן היה לעשות בוצע ועכשיו נחכה", כשהיא שוקלת 38 ק"ג, רתוקה לכיסא גלגלים במצב רפואי קשה מאוד, חיפשו בני משפחתה כיצד ניתן עוד לסייע לה וכך הגיעו לאינפורמציה אודות מסטר אחד שקיים בסין ומטפל בשיטת טיפול ייחודית.
מיד לאחר אותה שיחה, היה לי ברור כי זהו היעד הבא. לאחר מספר חודשים של התכתבות במייל הגעתי בתחילת יוני להשתלמות מקצועית של חודש  בסין. ממעט האינפורמציה שנמסרה לי טרם נסיעתי, ומכיוון שידעתי שאת עיקר שהותי בסין אקדיש ללימודים אינטנסיביים הכוללים תרגול צ'י-קונג וטיפולי הילינג ייחודיים, כמעט לא נתתי את הדעת לחוויה הגדולה ששלובה היתה באותה נסיעה. כל שראיתי לנגד עיני באותם ימים של טרום הנסיעה, היה אותה בחורה שנסעה לסין עם סרטן שד גרורתי לכבד ולעצמות ושבה משם כשהיא מתפקדת לחלוטין! היא חזרה להשלים את לימודיה באוניברסיטה, חזרה למשקלה הרגיל והיא אפילו מוצאת זמן וכוחות להעביר הרצאות ברחבי הארץ על המסע אותו עברה!
לאור המספרים העולים בגרף חד חולים בסרטן, והיכרותי האישית עם קבוצת תמיכה של נשים חולות סרטן שד הנקראת "גם אני חליתי בסרטן השד", איתן אני נמצאת בקשר קבוע, ריגשה אותי מאוד המחשבה כי קיים טיפול בעולם שיכול לשנות גורלות. טיפול שיכול לסייע למחלות כרוניות קשות כגון: סרטן, סוכרת, דלקות פרקים כרוניות וכו'.
לאחרונה חזרתי מהשתלמות מקצועית מעמיקה בתרגול המֵרָפא (צ'ילל) בסין. לאחר כעשור בו התמחיתי בצ'י-קונג הן כמורה והן כמטפלת, נפתחה בפני ההזדמנות הגדולה: ארבעה שבועות תמימים שהיתי במרכז ההדרכה והטיפולים של מאסטר צ'אן לוק. בהשתלמות התמחיתי ולמדתי באופן אינטנסיבי שיטת ריפוי עתיקה שבאמצעותה טופלו אלפי אנשים ב"בית החולים הגדול ביותר לריפוי ללא תרופות", שפעל בסין. לבית חולים זה הגיעו, מידי חודש, אלפי מטופלים. התרגול מתאים לכל גיל ולכל מצב בריאותי.
התרגול הייחודי יכול לחסל מחלות, לחזק את הגוף, להאריך חיים, לעודד את היצירתיות, לפתח את האינטלקט ולשפר את איכות החיים.

השיטה מתבססת ברובה על מתודה הכוללת ביצוע תרגול יומיומי אינטנסיבי והקרנת אנרגיה מרפאה. השיטה נמצאה יעילה במקרים רבים ותרמה לטיפול במחלות קשות כגון סרטן על סוגיו השונים, סוכרת, מחלות לב, פרקים, אלצהיימר, כליות ועוד. במרכז של מאסטר צ'אן, בדרום סין, נפתח לי עולם חדש! לאחר שנים בהן התמחיתי בצ'י-קונג והקדשתי לו רבות, נחשפתי לשיטת תרגול הגורמת לשינוי עמוק בשלושה ממדים: גוף, נפש, רוח.

roni_qikong400
ברגע האחרון, ולחלק מהריטריט, הצטרפה אלינו בחורה נוספת, בת 30, חולת סרטן שד גרורתי לכבד בדרגה רביעית, אף היא מישראל. לאחר חזרתה לישראל תפקודי הכבד שלה נמצאו תקינים!
בארבעה שבועות אינטנסיביים תרגלנו צ'י-קונג והילינג במשך 7 שעות ביום, למדנו על הטאו כתפיסת בסיס לחיים בכלל ולמתודה אותה למדנו בפרט.
השתלבנו לאט בשכונה בה גרנו. על אף הבדלי התרבות והקושי לתקשר בשל פערי התרבות (אפילו את שפת הגוף שלנו הסינים אינם מבינים) הצלחנו להסתדר היטב. מצאנו ארץ מפותחת ומרתקת.

אחרי עשרים וחמישה יום של תרגול ולימוד אינטנסיבי, יציאה משגרת החיים העמוסה שאפשרה לי גם התבוננות בחיי, פגישה עם תרבות סין העכשווית ובעיקר התחברות למקומות ולתובנות חדשות בתוכי אני יכולה להודות שרכשתי נדבר נוסף וחשוב בהבנת תהליכי החיים, הבריאות והחולי בגוף האדם. אולם החשוב והיקר מכל הוא הרחבת ארגז הכלים שלי כמורה  ומטפלת מוסמכת בצ׳י-קונג.

למידע על קורסים פרטיים ניתן להקליק על אתר זה 052-6375276. לפרטים נוספים ניתן לפנות ישירות למורה רוני ויסמן.

הכותבת: רוני ויסמן מורה בכירה ומטפלת מוסמכת בצ'י-קונג, בעלת השכלה ברפואה סינית ותואר שני במנהל עסקים. עובדת כיום כמנחת סדנאות לארגונים, מדריכת קבוצות צ'י-קונג ומטפלת פרטנית.
 
roni_qikong650

למידע נוסף   
למידע אודות מסלול לימודי רפואה סינית בתמורות
למידע אודות התכנית המשולבת ברפואה סינית (נטורופתיה סינית) לימודי רפואה משלימה
למידע אודות מסלול לימודי דיקור סיני בתמורות