כתבה זו עוסקת בדמותו ובהתפתחותו של מטפל בוגר תמורות, מדריך וחוקר בתחום הרפואה הסינית שחי בסין. תמורות שמחה להציג ולפרגן
מאת: תמורות
רונן פרוים סיים את מסלול לימודי הרפואה הסינית בתמורות ב- 2007, ארז תרמיל ונסע לטייל בסין ובמזרח הרחוק. אחרי שנה של מסעות מרתקים במחוזות רחוקים שבהם למד להכיר מקרוב את התרבות ואת מקורות הרפואה הסינית, הגיע לעיר Hangzhou (סין) והחליט ללמוד שם לתואר שני ברפואה סינית. לאחר שהסינים בחנו את הסילבוס של תמורות, את מערכת השעות ואת הידע המקצועי שאיתו הגיע – התקבל והתחיל את מסלול לימודיו.
ronnen_universitiy650
רונן למד אצל הרופאים הידועים ביותר בסין וחקר את ספרי הרפואה הסינים העתיקים. במהלך תקופה זו, התמחה ועבד בדיקור ובצמחי מרפא בקליניקות ובבתי חולים בעיר. כמו כן, ערך מחקר בנושא צמחי המרפא הסיניים ומרשמים מהעבר הרחוק מתוך ספרים עתיקים כגון: "ספר הרפואה של הקיסר הצהוב", SHANG HAN LUN, JIN KUI YAO LUE ועוד. כיום הוא חי על קו וייטנאם-סין, מטפל באנשים בשתי המדינות וממשיך ללמוד את דרך החשיבה המקומית.
ronnen_dioloma650
רונן מקבל תואר שני באוניברסיטה
בשנת 2000 הגיע רונן פרוים לתמורות בעקבות חיפושים באינטרנט. כאשר הגיע לראיון, התרשם מההסברים, מהגישה ומשיטת הלימוד "הבנתי שיש כאן מקצועיות, ידע וניסיון - שילוב של כל הדברים שחיפשתי בבית ספר אחד - לא טעיתי!". רונן התחיל בלימודי שיאצו וטווינה ובשנה השנייה הצטרף למגמה לרפואה סינית. במקביל החל לעבוד גם כמתרגל, כך שאת רוב זמנו בשנים אלה השקיע בין כתלי תמורות. רונן זוכר מורים מקצועיים, אווירה חברתית, הרבה פרגון, עזרה ומפגשים עם אנשים נפלאים. "עד היום, למרות המרחק הגיאוגרפי, אני שומר על קשר חם עם מספר אנשים מהצוות הוותיק של תמורות וגם עם כמה מחבריי ללימודים".
ronnen_clinic650
אחרי 5 שנים בסין רונן מרגיש בבית למרות ההבדלים העמוקים "התרבות, המנהגים, התקשורת הבינאישית וגם הפרקטיקה של רפואה סינית – שונים לחלוטין". למרות השוני הגדול רונן מציין שהבסיס שקיבל בתמורות בא לידי ביטוי ביומיום "מעבר לידע המקצועי, בתמורות למדתי לערוך מחקרים, לארגן ולמיין את הנתונים כחלק מתהליך הטיפול ולא פחות חשוב, למדתי גם כיצד להתנהל מול מטופלים: איך לתקשר, כיצד להבין את עולמם הפנימי, להאמין בו ולקבל אותו גם כרופא זר שעוסק ברפואה סינית בארצם".
ronnen_iton650
 רונן בעיתון בסין

למידע נוסף
למידע אודות התכנית המשולבת ברפואה סינית (נטורופתיה סינית) לימודי רפואה משלימה
למידע אודות מסלול לימודי דיקור סיני בתמורות
למידע אודות מסלול לימודי טווינא בתמורות
למידע אודות מסלול הכשרה לטיפול בילדים
חומר זה מוגש כשירות ע"י הקליניקה של תמורות.
חומר זה אינו מהווה המלצה או הנחייה רפואית והוא נועד לשירות המטפלים והרופאים
ולידע כללי בלבד.