רשימת הסמינרים והעבודות שנעשו בקליניקה המשולבת של תמורות בנושאים השייכים לתחום האורתופדיה. במסגרת הסמינרים, ניתן למצוא גם תרגילים שניתן לבצע או להנחות את המטופל בביצועם, בשילוב תמונות המדגימות את התרגילים וכמובן סיפורי מקרה. העבודות מכסות מגוון נושאים: כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי שרירים כרוניים (myalgia), ניוון שרירים תורשתי. והמצטרפים חדשים: whiplash (תוצאה לא נעימה של תאונות דרכים), כאבי ברכיים ובעיות כתפיים

מאת: בוגרי הקליניקה המשולבת של תמורות

כאבי צוואר וגב עליון (תקציר)- (2009) – תקציר עבודת גמר נוספת בנושא כאבי צוואר וגב עליון (ראו עבודה קודמת מ-2006 בהמשך עמוד זה). העבודה כוללת רקע מערבי, רקע ברפואה הסינית, תרגילים ותאורי מקרה של 3 מטופלים (מאת שחר חסין )
להורדת העבודה המלאה

בעיות כתפיים (2008) – תקציר עבודת גמר שהוגשה במסגרת לימודי השנה השלישית והקליניקה של תמורות. העבודה עוסקת בבעיות כתפיים, ומביאה סיפורי מקרה של 4 מטופלים עם בעיות כרוניות ואקוטיות. העבודה מציגה את גישת הרפואה המערבית והרפואה הסינית.
(מאת דורון זמיר ונועם שני )
להורדת העבודה המלאה

כאבי ברכיים (2008) – תקציר עבודת גמר שהוגשה במסגרת לימודי השנה השלישית והקליניקה של תמורות. העבודה עוסקת בבעיות במפרק הברך. העבודה בוחנת את הסיבות האפשריות לבעיות ברכיים מבחינת הרפואה המערבית ואבחנה מבדלת מבחינת הרפואה הסינית. בעבודה מוצגים סיפורי מקרה של שלושה מטופלים הסובלים מבעיות ברכיים.
(מאת שגיא קשת)
להורדת העבודה המלאה

נקע בקרסול (2008) – סמינר שהוצג במסגרת קליניקת הסטודנטים של תמורות. הסמינר מציג את הנושא בצורה מקיפה מבחינת הרפואה המערבית ומבחינת הרפואה הסינית, ומציע תרגילים לשיקום הפציעה.
(מאת דוניבסקי רעות, אשל יעל וחסין שחר)

Chronic Myalgia - כאבי שרירים כרוניים (2008) – תקציר עבודת גמר העוסקת בטיפול באנשים הסובלים מכאבי שרירים כרוניים. בעבודה מוצגת אבחנה מבדלת מבחינת הרפואה המערבית ומבחינת הרפואה הסינית, ומובאים סיפורי מקרה של חמישה מטופלים שסבלו מבעיות מסוג זה במשך יותר משנתיים (לפני שהגיעו לטיפול).
(מאת עמיר שפר ומיכל לוי )
קישור לעבודה המלאה

HIBM – תסמונת ניוון שרירים נדירה – (2007) – מומלץ! תקציר עבודת גמר מצוינת בנושא תסמונת נדירה של ניוון שרירים העוברת בתורשה. בעבודה תמצאו סקירה יסודית מבחינת הרפואה המערבית, על מה שידוע כיום לגבי המחלה. מכיוון שזו מחלה העוברת בתורשה, מופיע גם נספח מיוחד המסביר את המונחים הרפואיים בהם משתמשת הכותבת בעבודתה. הכותבת מציעה כיצד להתייחס למחלה זו מבחינת הרפואה הסינית, ומציגה סיפורי מקרה של 4 חולים במחלה, שטופלו בשיאצו.
(מאת מירב סויסה)
קישור לעבודה המלאה

Whiplash – ´צליפת שוט´ (2006) – עבודת גמר בנושא צליפת שוט (וויפלאש), תופעה הנגרמת בעקבות תאונות דרכים. בעבודה מוצגת גישה מערבית, גישת הרפואה הסינית ושלושה סיפורי מקרה.
(מאת אביעד עוקב ואורית שרעבי)

כאבי צוואר וגב עליון- (2006) - עבודת גמר בנושא כאבי צוואר וגב עליון. כולל רקע מערבי נרחב על אבחון, מניעה ודרכי טיפול, רקע ברפואה הסינית, תרגילים, תאורי מקרה של 6 מטופלים ונספח על צ´קרת הגרון (מאת אלינור אבישי, ורד גורביץ ופנינה גלעדי)

שיאצו לכאבי גב תחתון – (2007) – תקציר עבודת גמר בנושא טיפול בשיאצו לאנשים הסובלים מכאבי גב תחתון. העבודה מכילה סקירה מקיפה על ההתייחסות מבחינת הרפואה המערבית והרפואה הסינית, כולל הנחיות לתרגילים עבור המטופלים. כמו כן, מוצגים 4 סיפורי מקרה.
(מאת מירי כנען מור וניר בר)
קישור לעבודה המלאה

כאבי גב תחתון חלק א´ - מערבי וסיני (מאת נגה פנחסי)

כאבי גב תחתון חלק ב´ - תרגילים (מאת נגה פנחסי)

כאב גב תחתון – מערבי וסיני (מאת סיגל סקיף)

רפואת ספורט – בעיות אורתופדיות - מערבי וקצת סיני, כולל תוספי מזון (נעמה בירן בן-נון)

סקוליוזיס (עקמת) – מערבי וקצת סיני (מאת שרון פרטובי)

תרגילים וסיפורי מקרה
לקט תרגילים לכאבי גב – (מאת בוגרי תמורות)
לקט סיפורי מקרה בנושא כאבי גב – (מאת בוגרי תמורות)