רשימת הסמינרים ועבודות מחקר בשיאצו ובטווינה שנעשו בקליניקה המשולבת של תמורות בנושאים השייכים לתחום הנוירולוגיה, כגון: כאבי ראש, סחרחורות, אירוע מוחי ועוד.

מאת: בוגרי הקליניקה המשולבת של תמורות

שבץ מוחי (CVA) – עבודת גמר שנערכה במרכז ´צהלון´ ביפו, על אוכלוסיית הקשישים של מועדון היום. טופלו קשישים עם עבר של אירוע מוחי. העבודה מקיפה וכוללת, בין השאר, גם אבחנה מבדלת סינית והמלצות לטיפול. (מאת אמיר פלג ועמבר ורד)

כאבי ראש בילדים –  עבודת מחקר רטרוספקטיבית על 20 מקרים של כאבי ראש בילדים שטופלו ביחידת הרפואה המשלימה של המחלקת הנוירולוגית לילדים בוולפסון (מאת סימה אופיר, נחום פנירי ואורי קידר, בהנחיית רותי ברגר Ph.D וד"ר ניר עמיר)
* למי שמתעניין אך קצר בזמן, אפשר לעיין בתקציר העבודה.

מיגרנה - עבודת גמר המתעדת שבעה מטופלים עם מיגרנה ואסטרטגיות הטיפול בשיאצו, האבחנה המבדלת והגישה המערבית והסינית. בנוסף, קיים תיעוד מפורט המציג את דרך השיפור והתקדמות הטיפול בכל אחד מהם. (מאת דרור פינדר, אוסנת שינדלר וצרינה שביט)

כאבי-ראש - עבודת גמר בנושא כאבי ראש. (מאת תמר אהרוני, שרון כהן מגורי ולירן שרמן)

כאבי-ראש - מערבי וסיני. (מאת אבי ג´דה)

סחרחורת - מערבי וסיני. (מאת יעל מגס)

פרקינסון - עבודת מחקר על השפעת השיאצו על שלושה מטופלים חולי פרקינסון. העבודה מקיפה וכוללת, בין השאר, גם אבחנה מבדלת סינית והמלצות לטיפול. העבודה עוקבת אחר היתרונות והמגבלות של הטיפול. (מאת דורית שר וטליה בן אריה)
* למי שמתעניין אך קצר בזמן, אפשר לעיין בתקציר העבודה.