שאלות ותשובות המתייחסות למגמה לנטורופתיה סינית.
השאלות כוללות התייחסות לשיטות טיפול שאינן שייכות לאסכולה הסינית כמו פרחי באך ורפלקסולוגיה, כמו גם שיטות תזונה שונות ופחות מוכרות.

האם הנטורופתיה הסינית היא בעצם רפואה סינית מורחבת?

מאת: תמורות

למידע מפורט אודות המסלול בנטורופתיה סינית - רפואה סינית
למידע אודות לימודי נטורופתיה בתמורות

שאלות ותשובות נפוצות:

למה אינכם מלמדים פרחי באך במסגרת לימודי הנטורופתיה הסינית?
אנו מאמינים שנטורופתיה היא גישה הוליסטית אחת ולא אוסף אקראי של שיטות טיפול הנלמדות לפי בקשה ולחץ הקהל. ברוב בתי הספר לומדים התלמידים ´שיטות קטנות´ כדי לשלב איתם תלמידי חוץ הבאים להתמחות בנושאים ספציפיים. מסלול הלימודים בתמורות כולל קו אחיד ויציב ולא ערב רב של שיטות שאין שום קשר בינן.

למה אינכם מלמדים רפלקסולוגיה?
רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול המבוססת על לחיצות בכף הרגל במטרה להשפיע על אברי הגוף השונים. קיימות שיטות טיפול רפלקסולוגיות המבוססות על עקרונות רפואת המזרח. שיטות אילו נכללות בלימודי השיאצו אשר מטפלים לא רק בכף הרגל אלא בכל הגוף, דבר שיוצר דינאמיקה ואינטראקציה רחבה יותר בין המטפל למטופל.

למה לא הזכרתם את שיטת מייר ושיטות תזונה אחרות בתכנית?
קיימות מספר ענקי של שיטות תזונה שנויות במחלוקת. מטרת תמורות להציג את שיטות הטיפול המקובלות בקונצנזוס המערבי והסיני תוך שימת דגש על אילו הניתנות להפעלה על ידי מטפל שאינו תזונאי קליני המתמחה במחלות מטבוליות נדירות. לשם כך נדרשת הבנה נרחבת במגבלותינו כמטפלים ובהתוויות הנגד של כל טיפול. Primum non nochere פירושו ´ראשית אל תזיק´, וכל עלינו לנקוט כמטפלים אחראיים. בנוסף, שיטות רבות ומשונות נלמדות בבתי ספר לנטורופתיה אף שהסגל יודע שאיש מתלמידיו לא יוכל להשתמש בהן (אם משום שהתלמיד לא רכש מספיק כלים להפעלתם ואם משום שהן ניתנות לביצוע על ידי רופא בלבד).

הכרה ממסדית:
א - הרפואה הסינית עומדת בפני הכרה ממסדית (שאמנם מתעכבת אבל כולם מסכימים עליה) והיא היחידה שמוסכם שחייבים למסד. אנחנו רוצים להיות עם אילו שמתמסדים ולא עם אילו שהרישוי יגיע בהמשך.
ב - האיגוד המקצועי של הרפואה הסינית הוא החזק ביותר. תמיד טוב להיות בצד של החזקים...
ג - הנטורופתיה מעוררת המון מחלוקות בממסד הרפואי. הפסיכולוגים לא אוהבים שהם מטפלים בנפש, התזונאים לא אוהבים שהם מתערבים להם בתזונה והרופאים הקונוונציונלים פשוט חושבים שהם לא יודעים מספיק.
ד - עיל"ם היא עמותה לצמחי מרפא המוכרת למשרד הבריאות. תא המטפלים שם הגדיר קריטריונים שכמעט כל בתי הספר לרפואה סינית עומדים בהם אך שום בית ספר לנטורופתיה אינו עומד בהם. מכאן שנטורופתים לא יכולים לעסוק בצמחי מרפא (בעצם יכולים, כי אין חוק, אבל כשיהיה, נראה שמרפאים הסינים יגיעו לאישורים קודם).

למה אתם לא אומרים שנטורופתיה סינית זה בעצם רפואה סינית מורחבת?
אנחנו דווקא כן אומרים!

להפניות
למידע אודות מסלול לימודי רפואה משלימה בתמורות
למידע אודות לימודי נטורופתיה בתמורות
למאמר אודות תמורות ומייסדיה ניתן ללחוץ כאן: אודות תמורות
להסבר אודות תכניות לימודים בתמורות (רפואה סינית, שיאצו, טווינה, נטורופתיה סינית, תזונה, עיסוי רפואי) ניתן ללחוץ כאן: לימודים בתמורות


חומר זה מוגש כשירות ע"י צוות ההדרכה של תמורות. © Tmurot
חומר זה אינו מהווה המלצה או הנחייה רפואית והוא נועד לשירות המטפלים והרופאים ולידע כללי בלבד.